4 neduhy těch nejlevnějších párty stanů

4 neduhy těch nejlevnějších párty stanů
Ohodnoťte, prosím, děkujeme 🙂

Je až trochu s podivem jak se změnily večery co se týká přípravy jídla a společného času při posezení s přáteli. Není to tak dlouho, co se pálil táborák, pekly buřty. Když došlo ke grilování, přišla na řadu maximálně celá kuřata. Ta bylo třeba grilovat šíleně dlouho a tak se šikovným výrobcům podařilo protlačit na trh různé pohony na automatické otáčení.

Vzpomínáte?

Grilovalo se výhradně na volném prostranství nebo v pevných pergolách. Po revoluci se otevřel trh směrem na západ a postupem času se zde začalo objevovat zboží z Číny. Zboží natolik levné, že srdce mnoha čechů poskočila radostí. Běžnou součástí každé párty se stal přenosný párty stan pro jistotu dobrého počasí.

Pokusíme se vás odradit od koupě těch úplně nejlevnějších řešení. Tím se myslí „párty stany“ do 1000,- Kč včetně dopravy a DPH.

1. Malá gramáž plachty

Gramáž znamená tloušťku plachty, doslova množství naneseného materiálu na m2. Je logické, že čím větší gramáž, tím lépe. Nejlevnější párty stany disponují gramáží okolo 110 g/m2. Vhodné pouze proti slunci, ověříte při prvním dešti:-)

2. Stan ukotvený pouze „z plachty“

Všimněte si možnosti ukotvení krycího materiálu – pouze malá očka všitá do rohů plachty. Ukotvení konstrukce žádné! Při prvním poryvu větru se poutka uthnou a stan kamsi odlétá! To je velmi nebezbečné! V tu chvíli také letí polámaná kovová konstrukce!

3. Žádná možnost vypnutí

„Krytina“ v místech dlouhých spojek drží ke konstrukci pomocí kroužků ze suchých zipů. V praxi to vypadá tak, že se v těchto místech při dešti vytvoří těžké kaluže. Ty zatíží stan natolik, že spojovací trubky prasknou…

Tento problém si může snadno opravit pomocí standardních šroubovacích spon na hadici (mají v každém instalatérství). Oprava je to sice provizorní, stojí ale pár korun a je to lepší, než celý stan vyhodit…

4. Nulová stabilita konstrukce

Konstrukce je tvořena sice kovovými trubkami, které jsou nasunuté do sebe, ty mají ale natolik tenkou stěnu, že je s podivem, že se stan vůbec daří postavit.

Takový typ párty stanu je sice na začátku extrémně levný, musíte se ale připravit na to, že ho možná budete kupovat několikrát za sezónu. Není lepší koupit jeden, ale kvalitní kousek?

Doporučujeme nůžkové párty stany! Nebo nůžkové stany zde.

Máte zkušenosti s nejlevnějšími kousky, s výběrem stanů na párty?
Máte jiný názor?
Podělte se s námi o vaši zkušenost níže v komentářích!

2 replies
  1. Karel
    Karel says:

    Zdravím! Ještě jste tam zapomněli přidat problém, že když se cokoliv rozbije, není k dispozici jediný náhradní díl!

    Už jsem takto levný párty stan kupoval 2x. Zafouká silnější vítr a stan odlétá kamsi do dáli. O odolnosti proti dešti nemůže být řeč. Příští léto vyberu nějaký lepší asi s nůžkovou konstrukcí. Co bude nejlepší? Poradíte?

    Odpovědět

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *