3 nejlepší triky pro stolní fotbal

3 nejlepší triky pro stolní fotbal
3 (60%) 1 vote

Jistě, můžete se postavit ke stolu stolního fotbálku, začít zuřivě točit tyčemi a mít radost z občasného a náhodného gólu. Pro někoho to bude super zábava, někdo ale bude chtít znát názvosloví, pravidla, nejlepší triky…

Názvosloví při stolním fotbálku

Při hře vyšší úrovně je důležité se mezi hráči dorozumnět. V tuto chvíli vás začne zajímat co znamená: 2ball, C – Cajk, jezdec, Buzárek, Dloub shot, Dojeb, Fór píčka, Kořka v prdeli, Mrdlavka, S- Snake, Monkey shot a další… Vysvětlování jednotlivých pojmů přesahuje možnosti tohoto článku. Naštěstí je přehledně shromáždil, popsal a vysvětlil Josef Souček z České foosbalové organizace (ČFO) zde.

O co přesně při hře jde?

O perfektní rozvoj motorických dovedností, o rychlost a precizní reflexy. Při fotbálku se ale rozvíjí i mentální schopnosti: čtení spoluhráče (předvídavost), učení se pohybům spoluhráče a následně vlastní kreativní taktika, zvládání psychického tlaku, souhra se spoluhráčem.

Triky pro stolní fotbal (fotbálek)

Profesionální hráči fotbálku se shodují, že už se nové triky příliš vymyslete nedají. Aby jste ale vyhráli, žádné novinky nejsou třeba. K základům patří ovládat 3 jednoduché triky, ty budou fungovat ale spíše na začátečníky. Můžete ale uspět i u profíka – vítězství je totiž z 80 % záležitost psychiky!

1 – Trik odlákání soupeřovy pozornosti

-postavte určitý gard (postavení hráčů), zvedněte ruce nahoru. Soupeř se podívá za rukami a nevěnuje pozornost míčku a máte ho!

2 – Stahovačka nebo-li pull shot

-stahovačka neboli pull shot je klička, která patří mezi základní. Míček má figurka hráče u boku a obchází s ním soupeřovy bránící figurky.

3 – Pin shot neboli pincek

-střela z hrany (dlaní). Nejlépe pochopíte na videu.

To jsou úplně nejzákladnější triky. Po důkladném procvičení se ještě můžete naučit oblíbený snake neboli monkey shot

4 – Snake neboli monkey shot

-populární druh střely hranou panáčka, při kterém hráč drží madlo jako opice. Video s nastavením míčku.

Video s polohou a pohybem zápěstí.

Jak dlouho trvá zvládnutí základních triků?

Zvládnutí základů fotbálku je ryze individuální záležitost. Děvčatům to prý jde výrazně rychleji. Říká se, že děvčata se dokáží připravit až na úroveň reprezentace za rok tvrdé dřiny, chlapcům to trvá až o 3 roky déle. A co to znamená tvrdá dřina? Je třeba trénovat 4 až 5 hodin denně. Opravdu časově náročný koníček…

Závěrem pamatujte na fair play

Při hře je určitě určitá míra agresivity v pořádku. Pamatujte ale, že žijeme v civilizovaném světě, kde je důležité sebeovládání a správné chování ke spoluhráčům i soupeřům. Vždy musí někdo vyhrát, ale i prohrát 🙂

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *