2 věci bez kterých se neobejdete. WD 40 a Duck tape!

2 věci bez kterých se neobejdete. WD 40 a Duck tape!
5 (100%) 2 votes

WD 40 a Duck tapeV každé firmě nebo domácnosti na světě se říká, že když se něco nechce pohnout a mělo by, pak je třeba použít olej ve spray WD 40, a když se to hýbe a nemělo by, pak je třeba použít textilní polyetylenovou pásku Duck tape.

Duck tape

Textilní páska Duck tape byla za druhé světové války původně určena k tomu, aby v podmínkách džungle zabránila pronikání vlhkosti do zásobníků a schránek s municí. Od té doby se páska stala nezbytnou součástí každé mise – ať už vojenské nebo domácí. Použili ji dokonce k opravě ochranného krytu na lunárním vozítku Apolla 17, když se na Měsíci porouchalo a rovněž k tomu, aby kulaté filtry na CO2 pasovaly do čtverhranných otvorů, když šlo o záchranu života posádky osudem těžce stíhaného Apola 13.

WD 40

logo wd 40Olej WD 40 byl vynalezen Normanem Larsenem v roce 1953. WD 40 je zkratka Water Displacement, což znamená odstranění nebo spíše vytlačení vody a 40 znamená 40cátý pokus vynálezce. Ve spray je několik uhlovodíků a původně byl určen pro firmu Convair, která se zabývala vývojem a výrobou raket a kosmických lodí. Té pomáhal chránit speciální nádrže od rzi a korozi – nádrže se stěnami tak tenkými, že musely být napuštěny dusíkem, aby nedošlo k jejich zhroucení.

Až později se přišlo na to, kolik dalšího využití v domácnosti je WD 40 schopen a v roce 1958 se začal prodávat obyčejným spotřebitelům v San Diegu.

Základní vlastnosti: maže, chrání proti korozi, vytěsňuje vlhkost, vzlíná, uvolňuje a čistí.

 

Schéma použití WD 40 a pásky Duck tape 🙂

WD 40 a Duck tape schema

TIP

Zkušenost s WD 40 je opravdu výborná při použití na uvolnění zatuhlých šroubů a podobně. Po určité době ale „vyschne“ a tak na trvalé promazání je třeba využít mazadel na jiné bázi.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *