Masiv

Masiv
Ohodnoťte, prosím, děkujeme 🙂

sparovka-masivMasiv, masivní dřevo, spárovka – to jsou vše pojmy, které se týkají asi toho nejcennějšího materiálu pro výrobu nábytku. Co se finanční hodnot týká, určitě existují cennější materiály, masivní dřevo je ale nenahraditelné. Žádný jiný materiál nevnese do interiéru tolik harmonie, pocit klidu, spokojenosti a zvláštní hodnoty.

Dřevo je ekologické, působí přirozeně, příjemně a dobře se s ním pracuje. Dřevo můžete nechat přírodní a opatřit povrch průhledným lakem nebo využít mořidel a upravit si povrch k naší dokonalosti. Některým mořidlem texturu dřeva zvýrazníte, některým zase potlačíte. Před namořením celého nábytku je třeba zkoušet.

Výraznější kresbu dřeva má borovice, dub. Naopak jemnější smrk a asi vůbec nejjemnější buk.

Co se ceny týká, nejlevnější dřevo je smrk nebo borovice. Čím je dřevo tvrdší, tím se zvyšuje i jeho cena. K nejtvrdším českým dřevinám patří dub nebo buk.

 

Co je spárovka?

Spárovka je nařezané masivní dřevo na proužky, ty jsou slepené k sobě. Je to jediná možnost jak vyrobit velkou desku z masivního dřeva. Tím, že je spárovka z mnoha kousků dřev, deska se pak méně kroutí. Pokud toužíte po desce z masivu, která se nekroutí skoro vůbec a ušetřit koruny, vyberte dýhované desky.