Vánoční stromeček ze šišek

Vánoční stromeček ze šišek
5 (100%) 8 votes

Vánočním stromečkem ze šišek si můžete ozdobit vchod do bytu nebo parapet. Výroba je sice časově náročnější, ale výsledný efekt stojí určitě za to. Neváhejte a začnete sbírat šišky:-).


Co budete potřebovat

  • větší množství borovicových šišek
  • tavná pistole
  • bílá barva + štětec
  • perličky, korálky nebo různé malé ozdobičky (dle vaší fantazie)

Než začnete pracovat se šiškami, tak je doporučuji pořádně propláchnout horkou vodou. Budete mít jistotu, že vám při práci nebude dělat společnost nějaký ten brouček. Jen se nelekněte, šišky se po umytí zavřou, ale jakmile pořádně uschnou, tak se opět otevřou.

 

Vytvoříme spodní vrstvu stromečku, která je ve tvaru kruhu. Nejprve si rozvrhněte šišky, aby vám do sebe dobře zapadaly a tím se dobře lepily k sobě. V ideálním případě se pokuste mít v této vrstvě, ty největší šišky, co jste nasbírali. Máte-li rozvrženo, začněte je lepit k sobě tavnou pistolí.

Je-li první vrstva dostatečně zaschlá, můžeme se pustit do druhého patra. V ideálním případě použijte trošku menší šišky. Nemáte-li nevadí:-). Opět si šišky rozvrhněte do kruhu. Ten musí být  menšího průměru, aby výsledkem byl kuželovitý tvar stromečku.

Takto pokračujete i s třetí vrstvou. Až se vám vytvoří dírka, kam zasadíte jednu jedinou šišku jako vršek stromečku.

Hotový stromeček začneme zdobit. Jak si ho ozdobíte, už záleží jen na vás a vaší fantazii. Náš stromeček má konce šišek natřené bílou barvou. Jakmile barva zaschla, bylo možno nalepit ozdobičky. K lepení nám opět posloužila tavná pistole.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *