Úprava tvrdé vody – řešení, které funguje

Úprava tvrdé vody – řešení, které funguje
4.6 (91.43%) 7 votes

Tvrdost vody a její řešeníTvrdá voda se vyskytuje zhruba na 60 % území naší republiky. Nevýhody jsou obecně známé: zničené spotřebiče, které přichází do styku s vodou jako jsou pračka, ohřívací bojler, varná konvice. Je neštěstí, když nová pračka vydrží jen například 4 roky. Horší jsou problémy zdravotní: příliš vysušená pokožka, přibývá problémů s exémy (u děti přibývá problému s atopickým exémem), zvýšená tvrdost vody také může vést ke tvorbě ledvinových kamenů, tedy žádné příjemné záležitosti. Je spočítáno, že používáním tvrdé vody zatížíme náš rodinný rozpočet o cca 25 % nákladů na víc. Úprava tvrdé vody je tedy více, než na místě!

Jaká řešení úpravy tvrdé vody nefungují?

Lidé se snaží problémy s tvrdou vodou šeřit levně. Instalují různé filtry, magnetická průtoková zařízení nebo například frekvenční zařízení namontovaná na potrubí s vodou. Tato řešení ale mají stejného jmenovatele – nefungují! Většina z nich totiž vodní kámen neodstraňuje, ale jen neutralizuje. A tak se na nás lidé obracejí s prosbou na instalaci automatického změkčovače vody. Může se zdát, že takové řešení patří mezi ta dražší. Taková úprava tvrdé vody má ale návratnost v řádu měsíců, maximálně let.

Realizace automatického změkčovače vody

Jak funguje automatický změkčovač na úpravu tvrdé vody?

Voda protéká katexovou hmotou ve změkčovači. Ta dokáže odstranit ionty vápníku a hořčíku, které způsobují onu nechtěnou tvrdost. Změkčovač obsahuje automatickou řídící jednotku, která pozná dle nastavených údajů čas k regeneraci katexové náplně. Ta se provádí pomocí solného roztoku. Čas regenerace se nastaví na noční hodiny a voda s navázanými ionty vápníku a hořčíku se vypustí do odpadu. Zařízení může fungovat naprosto automaticky. Jediné, o co se staráte, je doplnění soli do zásobníku.

Úprava tvrdé vody – příklad řešení

Klient v oblasti Mladé Boleslavi měl problém s tvrdou vodou ze své studny. (Opravdu vysoká tvrdost 45°dH). Používal průtokový magnetický „filtr“ a vysokofrekvenční úpravu. Pro letité problémy se nakonec rozhodl pro instalaci automatického změkčovače s katexovou pryskyřicí. Pro rodinný domek se dvěma obyvateli stačil malý změkčovač s kapacitou 1,1 m3 (objem změkčené vody mezi regeneracemi). Zařízení se instalovalo do technické místnosti přímo za čerpadlo ze studny. Klient má konečně naprostý pokoj od problémů s tvrdou vodou.

Fotografie instalace úpravny tvrdé vody (automatického změkčovače)

Máte zkušenosti s TVRDOSTÍ VODY A JEJÍM ODSTRANĚNÍM?
Máte lepší návod, jiný názor?
Podělte se s námi o vaši zkušenost níže v komentářích!
Rádi publikujeme i váše názory!

Potřebujete upravit vodu? KONTAKTUJTE NÁS!

Děkujeme.

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *